10 aastat Lasnamäe muusikakooli.
2000. aasta 20.aprillil võeti Tallinna Linna Volikogu istungil vastu otsus Lasnamäe Muusikakooli avamisest.
Millest siis kõik alguse sai?
1980. aastal avati praeguse direktori M. Hariku ettevõtmisel Tallinna 13. Keskkooli (Tallinna Laagna Gümnaasium) muusikaklass, kus õpetati klaveri- ja akordionimängu.
20 aastaga kujunes sellest muusikaosakond 13 eriala ja mitme orkestriga.
Lasnamäe muusikakoolis jätkasid samad õpilased ja õpetajad T. Vurma, L. Jõeleht, U. Sepp, V. Tali, kes praeguseni moodustavad kooli „ raudvara“.
Esimesed viis aastat jätkasime tööd gümnaasiumiga ühes majas, kuid 2005.aasta oktoobrist töötame kaasaegse muusikakooli vajadusteks ümberehitatud ruumides Punane 69.
Kümne tegevusaasta jooksul on kool kasvanud üle kahe korra ning õppida saab pillimängu 20 instrumendil. Meie koolis, ainsana Tallinnas, on lastel võimalus õppida orelimängu.
Õpetajate L. Jõelehe ja T. Vurma algatatud omaloomingupäevad on saanud traditsiooniks, mida ootavad nii meie kooli kui teiste vabariigi muusikakoolide õpilased.
Suurt rõhku pannakse koosmängule. Iga aasta veebruarikuu on klaveriansamblitele töörohke, sest siis toimuvad Tohisoo Klaveriansamblite Festival ja Valga Rahvusvaheline Klaveriansamblite Festival. Puhkpilliorkester, rahvapilliansambel Paelill ja akordionistide ansambel osalesid X Koolinoorte laulupeol ja XXV Üldlaulupeol.
Neljandat aastat saab muusikakoolis õppida elektri- ja basskitarri, pop-jazz klaverit ja viiulit.
Lasnamäe Muusikakool – ainukesena vabariigis – korraldab iga-aastasi õppereise Euroopasse, mis on jätkuks muusikaloo tundides õpitule. Ka selline suvine õpe lõpeb kinnistava viktoriini-arvestusega. Õppeaasta jooksul valmistatakse ette loeng-kontsert nende heliloojate teostest, kellega seotud paikadesse minnakse.
Nii on muusikakooli õpilased viibinud W. A. Mozarti, J. Haydni, J. S. Bachi, L. Beethoveni, E. Griegi, P. Tšaikovski ja paljude teiste heliloojate sünnikohtades. Itaalias külastasime G. Puccini ooperifestivali, Šveitsis J. Menuhhini Kammermuusika Festivali ja Amsterdamis Kuningliku Concertgebouw sümfooniaorkestri kontserti.
Koolil on kujunenud traditsioonilised esinemispaigad: Estonia Talveaed, Tallinna Keskraamatukogu, Lauluväljaku Klaassaal, kontsert vanalinnapäevadel.
Oleme ka ise võõrustanud külalisi – Kuhmo puhkpilliorkestrit Soomest, Meersburgi puhkpilliorkestrit Saksamaalt ja muusikakooli õpilasi Peterburist.
Muusikakooli on lõpetanud 93 õpilast, kellest pooled jätkavad õpinguid järgmise astme muusikaõppeasutustes või valivad uue instrumendi ja jätkavad muusikakoolis õppimist.
Lasnamäe Muusikakooli direktor
Maile Harik