Riivo Kallasmaa

Olen õppinud oboed Tallinna Muusikakeskkoolis (õp.Tulike Loorits) ning Eesti Muusikaakadeemias (Olev Ainomäe). Täiendasin end Brüsseli Kuninglikus Konservatooriumis (P. Dombrecht) ning Jeruusalemma Muusika- ja Tantsuakadeemias (D. Carmel).

1999. aastal saavutasin teise preemia Vabariiklikul Noorte Puhkpillimängijate konkursil ning aastal 2003 pälvisin maineka Holland MusicSessions stipendiumi. Aastal 2006 võitsin festivali “Con Brio” ning sain Tartu Noore Kultuurikandja tiitli.

Olen töötanud Rahvusooper Estonia Sümfooniaorkestris, Eesti Riiklikus Sümfooniaorkestris, Turu Filharmoonikutes ning Vanemuise Sümfooniaorkestris, osalenud oboemängijana aktiivselt Tallinna Kammerorkestri, Eesti Festivaliorkestri ja Pori Sinfonietta ning lauljana Eesti Filharmoonia Kammerkoori töös. Kuulun ka ansamblitesse DuoObSolute, Vox Clamantis ja Harmooniumtrio. Mulle on teoseid kirjutanud Helena Tulve, Rein Rannap, Pärt Uusberg, Märt-Matis Lill, Riho Esko Maimets, Tõnis Kaumann, Rasmus Puur, Sander Pehk jt. Olen esinenud nii solistina kui ka kammermuusikuna Hollandis, Prantsusmaal, Saksamaal, Iisraelis, Soomes, Kolumbias, USAs ja mitmel pool mujal.

Kuigi mind tuntakse rohkem kui oboemängijat, on minu elus minu jaoks võrdsel kohal ka laulmine. Olengi arvamusel, et iga muusik peaks oma instrumendi juures lähtuma laulust, sest see on kõige loomulikum ja esimene viis, kuidas inimese musikaalsus lapsena väljendub.

e-post: kallasmaariivo@gmail.com