Metsasarv

Play Video

Metsasarv (corno) on vaskpuhkpill. Metsasarve otsene eelkäija oli loomade sarvedest ja puust valmistatud jahisarv, mille särav kõla sarnanes trompeti omaga. Ajapikku muutus sarve huuliku ja kõlalehtri ehitus ning pilli tämber omandas pehmema värvingu.

Tänapäeval kasutatav metsasarv näeb välja toredasti rõngasse ja sõlme keeratud pika toruna. Metsasarve hoitakse mängimisel käes üpris eriliselt: sõrmistel mängitakse vasaku käega, parem käsi asub vähem või rohkem kõlalehtri sees. Parema käega toetatakse pilli, mahendatakse tooni ja täpsustatakse häälestust. 

Õpetajad

Mihkel Oss

Metsasarv

Olen lõpetanud Tallinna Muusikakeskkooli metsasarve erialal ja G.Otsa nimelise Tallinna  Muusikakooli puhkpilli erialal. Läbisin Eesti Muusika-Ja Teatriakadeemia magistriõppe õppekava  “Muusika  interpretatsioon”. Mulle on omistatud kunstide magistri teaduslik kraad. Lisaerialana õppisin muusikakooli õpetajaks. Olen läbinud erialaseid meistrikursusi nii kodu- kui välismaal ja võtnud osa puhkpilli-, sümfooniaorkestrite ja brassansamblite tööst. e-post: mihkel.oss@mail.ee